Mapa Tour de 93 Účastníci etapy FotogalerieHlavní strana

Tour de 93

Popis trasy Tour de 93

Foto osob 93

Druhý ročník letních dobrodružství na kole začal. Oproti roku 1992 máme hodně zkušeností z minula, já mám složené nové kolo a jede s námi celou trasu třetí člen výpravy, můj brácha Venca. První den jedou s námi další tři členové, brácha Josef, Vladek a Tomáš. Ti končí po 180 kilometrech ve vinných sklípcích v Petrově, kde zůstali dva dny a pak se vrátili domů. Obdivovali jsme Vlada Jursu, jel celý první den s krosnou na zádech, kde měl všechny svoje věci, asi 12 kilo. Počasí nám přálo a tak jsme doplňovali tekutiny kde se dalo, a proto při projíždění Tlumačovem jsem škrkl předním kolem o zadní kolo cyklisty přede mnou, s následkem pádu. Rázem jsem byl střízlivý, ošetřil jsem si odřený pravý bok a na další zastávce jsem zašíval roztržené rukavice. Do Petrova jsme dojeli až večer, vypili něco málo vínka a ulehli na trávu za vinnými sklípky, pod širák. Ani nám nevadili domorodci, kteří si tam chodili ulevit.

Druhý den jsme se probudili do krutého rána. Jeli jsme o suchu až do Břeclavi s jazykem na vestě, po celých 40 km jsme nenarazili na pitnou vodu, ale potom v hospodě na nádraží jsme měli dojem, že pijeme jedno z nejchutnějších piv v našem životě. Přejeli jsme hranice a na rakouské straně vedro pokračovalo. Vesničané byli na polích a nikde jsme nenarazili na vodu, až v jednom větším městečku byla kašna. V ní se koupaly malé děti bez plavek, ale Zdeňkovi to nevadilo a zhluboka pil, takovou měl žízeň. Starší paní, která stála vedle se hlasitě podivovala  a on jí na to řekl „Kdybyště vjeďala paničko jak mě suší“! koupelOdpoledne se počasí pokazilo a do kempu v St. Polten jsme dojížděli za vydatného deště. V tomto počasí jsme rychle postavili stan, zalehli a zahřívali se alkoholem až do usnutí. Ráno Venca vyrazil do umýváren, kde mu uklízečka popřála dobrého jitra „guten Morgen“ a on se otočil a odešel v domnění, že ho vyhazuje. Směrem na Linec jsme se zase motali po autostrádách za zvukového doprovodu řidičů aut. Večer jsme překročili hranice ve Vyšním Brodě, sjeli do údolí k Vltavě a vyšlapali stoupání na lipenskou přehradu, kde jsme přenocovali. Před spaním jsem si ošetřil proražený spodní ret od rakouského brouka, který si to letěl pěkně do kopce. Ke své smůle i mojí narazil do rozjetého cyklisty, který měl na tachometru přes 50 km za hodinu.Lipno

Čtvrtý den jsme projížděli údolím Vltavy a zdravili se s vodáky. Trasa přes Český Krumlov, Třeboň, Jindřichův Hradec až do kempu u Kunžaku.  V roce 1993 teprve tento kemp vznikal na břehu rybníka u vesničky Zvůle.  Jeho nevýhodou byly malé žravé mušky, které se hladce dostaly i přes moskytiéru ve stanu. Nemohli jsme se dočkat rána.

S prvními paprsky slunce jsme urychleně sbalili stan, nasedli na kola a jeli uklidnit do Znojma. Ubytovali jsme se v pensionu Hubert, něco dospali a večer vyrazili do vinných sklepů, kde při cimbálovce jsme zapomněli na otravné mušky. Další den v Lednici jsme pokořili minaret a starou známou cestou přes Uherské Hradiště, kde můj bratr Venca měl škaredý pád (na stejném místě, kde jsem spadl i já), dále přes Holešov a Hulín jsme dojeli do Bystřice pod Hostýnem, kde jsme potkali dva cyklotrempy. Nocleh na seněTi nás přesvědčili, že nejlepší nocleh je na seně a že znají jeden blízký seník. Jelikož jsme byli zvědaví, tak jsme se nechali přesvědčit a strávili noc na seně. Bylo to královské spaní. A na druhý den jsme dojeli zbytek trasy do Třince, kde jsme v domácí hospodě U Buriana zhodnotili letošní výlet a navzájem se pochválili za výkon v kilometrech i za množství vypitého alkoholu. Už se těšíme na další rok.

 

                           Nahoru
 

Výlet do Tater
Štramberk a Pustevny
Minaret